Özgür ve Yenilikçi Ruhlara Bohem Tarzı Ev Fikirleri

Tasasız, rahat, özgür ruhlu olanlara; kuralların dışına çıkılacağı ve kalıplara sığmayacağı bambaşka yaşam alanı oluşturmak için önereceğimiz Bohem Tarzı Ev Fikirleri için buradayız.

Günümüzde oldukça popüler olan ve gittikçe yayılan bohem tarzı, kıyafetlerle sınırlı kalmıyor, ev-cafe dekorasyonlarında da sıklıkla karşımıza çıkıyor. Modern ile vintagenin karışımı, farklı renklerin ahengi, özgürlüğü çağrıştıran, aynı zamanda da romantik hisler uyandıran bohem tarzı ev stilleri, yaşam alanımızda bizlere ilham kaynağı oluyor. Çok eskilere dayanan, günümüzde de hala kullanmayı tercih ettiğimiz bohem tarzını evimize uyarlamamız pek de zor değil; Skyland HOM’da bu parçalara kolayca ulaşabilir, kendinize has bohem tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Güzellik standartlarının çok ötesinde olan, farklı olana kucak açan, özgürlüğü savunan ve işleve önem veren Bohem Tarzı ile kendi kültürünüzü de içinde barındıracağınız alanlar yaratın. İçinizden geldiği gibi dekore edebileceğiniz ve sizi bir sanatçı gibi hissettirecek Bohem tarzı ile sınırların ötesinde olun.

Nötr Renkte Boyalar & Duvar Kağıtları Seçin


evist

İlk yapmanız gereken yaşam alanınızda arka fona karar vermeniz. Eşya ve dekorasyonlarda farklı renkleri ve desenleri harmanlayacağınız için boya ya da duvar kağıtlarında nötr renkler tercih etmeniz daha uyumlu olacaktır. Renklerin enerjisine odaklanın! Aydınlık & nötr renkler ile ev dizaynında işinizi kolaylaştırın. Soft tonlar tercih edin: toprak tonlarının dinginleştirici özelliğini ya da yeşil tonlarının enerjisini evinize getirin. Daha aydınlık bir görünüm için kırık beyaz, kum beji tonlar ile ahengi yakalayın. Açık ve koyu renk olmak üzere zıt tonlar kullanarak, odanızda duvarlarınızı farklı boyayabilirsiniz ya da yaşam alanınızda tek bir duvarı, duvar kağıdı ile kaplayıp kendinize has bir tarz oluşturabilirsiniz. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde Evist mağazamızda birçok seçeneğe erişmeniz mümkün!

Antika Parçalar Bulundurun / Tablolara Kucak Açın


Galeri Bir İmza Tablo

Antika parçalar, bohem tarzı için olmazsa olmazlardan! Evinizde antika parçalar bulundurmanız ya da antika görünümler aksesuarlar ile dizayn etmeniz, sizi eskiye götürecek, bohem görünüme kavuşmanıza eşlik edecektir. Eski ile yeniyi harmanlayan, klasik ile moderni içinde barındıran bohem tarzında, antika aksesuarlar hikayesi ile evinizde bir anlam yaratacak.

Ruhunuzu yansıtabileceğiniz tablolar, duvarda şık bir şekilde dizayn edildiğinde sizi hayallere götürecek, bir sanatçı gibi hissettirecek. Tablolar, aksesuarlar sizin iç sesiniz olacak, bu nedenler tercih edeceğiniz her bir parçanın bir anlamı olmalı, size ve eşlik edenlere anlatacağı bir hikayesi olmalıdır. Bu hikayelere Skyland HOM’da GALERİ BİR İMZA mağazamızda rastlayabilirsiniz. Tabloların yanı sıra, ailenizden kalma yadigarları evinizde dekore edebilir, bitkiler ile yaşam alanınızı egzotik bir alana çevirebilirsiniz.

Rahat ve Samimi Alanlar Yaratın

Norde

Bohem tarzının en can alıcı noktalardan biri rahat ve samimi alanlar yaratmak. Bohem tarzı ev dekorasyonunda kasvetli, kuralcı ve sürekli toplu görünüme yer yok! Kişinin yaşam alanında özgür olmak, rahat hareket etmek oldukça önemli. Yaşam alanında sürekli derli toplu görünmek, özgür ve gününü gün edenler için oldukça zor.

Evinizde küçük puf koltuklara yer açın. Bu koltuklar hem hayat kurtarıcı olacak hem de yaşam alanınıza şıklık katacaktır. Antika görünümlü ahşap mobilyalar bulundurun. Eskitme tarzı mobilyalar bohem ruhunu yakalamanıza yardımcı olacak, dekorasyonunuzun büyük parçasını oluşturacaktır. Eski tasarımların samimiyetini bu parçalar ile yakalayabilir, sımsıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Skyland HOM’da NORDE mağazamızda bulunan Dari Berjer isimli koltuk modelimiz ile ahşaba yer vererek farkı bir tarz yaratabilir, minderler ile kombinleyebilir, yaşam alanınızda bohem tarzını yakalayabilirsiniz.

Maksimalist Olun


caploonba Skyland HOM

Minimalistin zıttı olan maksimalist olmak, bohem tarzının ana taşlarından biridir diyebiliriz.

Kuralsız, özgür, sınırların ötesinde! Bohem tarzında dilediğiniz kadar eşyaya yer verebilirsiniz. Üst üste yığılmış aksesuarlar, koleksiyonlar, birçok parçanın bir arada bulunması… Evinizi bir sanat galerine çevirebilir, değerli eşyalarınız ya da beğendiğiniz parçalar ile dizayn edebilirsiniz. Koltuk şalları,battaniyeler, duvar halıları, yer minderleri, askılıklar ile bohem stilini yakalayın. Skyland HOM’da Caploonba mağazamızda bulunan battaniyelere göz atabilir, Puffy Şonil Puf ile bohem tarzını yakalayan parçaya sahip olabilirsiniz.

Farklı Renkler ve Desenleri Bir Arada Kullanın

Yaşadığımız alan özgürlüğümüzün simgesidir, bundan dolayıdır ki bohem tarzında pek uyum aranmaz, kalıplar-sınırlar yoktur. Farklı renkler, farklı desenler… Bohem tarzı = uyumsuzluğun uyumu diyebiliriz.

Koltuklarınız üzerinde farkı desende kırlentlere yer verebilirsiniz, odalarınızda farklı renkleri bir arada dizayn edebilirsiniz.
Farklı renklerde işlenmiş desenleri barındıran kilimler tercih edin. Karışık desenlerle dizayn ettiğiniz eşyalar ile eski-yıpranmış parçalarını kamufle edebilir, kullanılmış eşyaları yeniden değerlendirerek bohem tarza uyarlayabilirsiniz. Bu uyumsuzluğun uyumundan doğan görüntüyü daha romantik bir alana çevirmek istiyorsanız; sarı ışıklı eskitme lambader ve avizelere kucak açın. Şık tasarımlar ile romantik anlara sahip olmak için Skyland HOM’da LUXI mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.