Montel

1980’li yılların başında Hollanda’da kurulan Montel, işgücü temini ve Türkiye’ye dönme isteği doğrultusunda 1997’de Türkiye’ye taşıyarak, sektörde lider olma yolunda birçok başarılara imza atmıştır.

2000’li yılların başında üretim alanını revize ederek genişletmiş ve 35.000m2 alan içerisinde 20.000m2 kapalı alanda faaliyet göstermeye başlamıştır.
2005 yılı itibariyle; Avrupa ve Türkiye’de bayilikler vererek, daha fazla perakende müşterilere ulaşmayı hedeflemiştir. Her sene bayilik ve satış noktaları açısından büyümektedir. Amerika, Afrika, Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri ve Çin Cumhuriyeti’ne ihracat yapmaya başlamıştır. İhracatçılar Birliği’nin açıkladığı verilere göre, mobilya sektöründe en fazla ihracat yapan 10 firma arasında yer almaktadır.
Ülkemizde birçok sosyal sorumluluk projelerine fiilen katılmakta yada destek vermektedir.

Kurulduğu yıldan bu yana birçok ödül almaya hak kazanmıştır. 4 kez “Mobilya İhracat” Ödülü, 3 kez “Kurumlar Vergisi” Ödülü, 2 kez “Çizgi Üstü Sektörel Performans” Ödülü ve “Yılın İnovatif Mobilya Markası” Ödüllerini almıştır.
Ahşap (Panel Mobilya) ve Koltuk Üretimini kendi bünyesinde profesyonel ekibiyle birlikte yapmakta ve AR-GE çalışmaları yürütmektedir. 40 yılı aşkın tecrübesiyle birlikte, Yurtdışı ve Yurtiçi müşterilerine hizmet verirken aynı zamanda da PROJE hizmeti vermektedir.

İletişim

Kat:

1