Zamansız Bir Yemek Odası Dekorasyonu

Zamansız Bir Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası evimizin en önemli alanlarından birisidir. Tüm ailenin bir araya geldiği tek ortak noktadır. Günün kritiği burada yapılır, en güzel ve keyifli sohbetlere burada şahitlik edilir. Kimi zaman kutlamalara şahitlik edilir, kimi zamanda ise en önemli kararlar yemek anında alınır. Misafirlerin ağırlandığı, hafta sonu brunchlarının özenerek hazırlandığı, romantik akşam yemeklerinin yendiği, tüm bireylerin bir arada toplandığı özel bir alandır.

Yemek odası tasarımı ve masanın şıklığı bu noktada önem kazanmaktadır. Yemek odasının konforlu olması, masanın şık olması, mobilyalarının ve aksesuarlarının birbiriyle uyumlu ve ahenk içerisinde olması oldukça önemlidir. Karmaşık bir görüntü odanın enerjisinin düşmesine neden olabilir, yemek anında iştahınızı kapatabilir.

Peki yemek odası dekorasyonunda nelere dikkat etmeliyiz? Hangi parçaları kullanarak zamansız bir yemek odası dekorasyonu elde edebiliriz? Yaşam için ilham olan Skyland HOM’dan Zamansız Bir Yemek Odası Dekorasyonublog yazısı sizler için derlendi. Hadi, blog yazımıza göz atın, şık ve konforlu yemek odalarına sahip olun.

Şık ve Konforlu Yemek Odası Dekorasyonuna

Mobilyalar yemek odası dekorasyonunun büyük bir parçasını oluşturur. Bu noktada mobilya seçimi büyük önem taşımaktadır.  Özellikle yemek masasının ve sandalyelerinin seçiminde dikkatli olunmalı, rahatsız edici mobilyalardan ve tasarımlardan uzak durulmalıdır. Sonrasında dikkat etmeniz gereken husus ise yemek odası dekorasyonunun evin gelen ambiyansına ve kullanacağınız yemek takımlarına uyumlu olmasıdır. Yemek odalarının konforlu ve işlevsel olmasının yanı sıra mobilyalarının kaliteli ve estetik görünümünde olması da elzemdir.

Yemek odası dekorasyonunu yaparken ilk adım masayı konumlandıracağınız noktayı belirlemeniz olacaktır. Böylelikle yerleştirmeniz gereken diğer eşyaları daha rahat bir şekilde dizayn edebilir, daha verimli ve işlevsel bir alan yaratabilirsiniz. Mutfak ile yemek odası arasındaki gidiş gelişleri minimum seviyeye indirmek için yemek odası dekorasyonunda konsollara yer açın. Hem yemek takımlarınızın konulabileceği bir depolama alanı görür hem de kadehlerinizi sergileyebileceğiniz şık bir vitrin olarak kullanabilirsiniz.

Ahşap mobilyalar zamanın her döneminde trendini korumuş, evin bir köşesinde her zaman varlığını sürdürmüştür. Modern ve klasik tarzını birleştiren ahşap mobilyalar uzun yıllardan beri tercih edilmiştir. Günümüzde spor ve minimal tarzda da uyarlanan ahşap mobilyalar şıklığını ve asaletini sürdürmeye devam etmiştir. Ahşap mobilyaların, işlenmeden kütük halinde kullanımı dahi tercih edilmiş, doğallık ön plana çıkmıştır. Bu ahşapların işlenmemiş şekilde doğal hali ile kullanımı masalara da yansımıştır.

Yemek odası trendinin son zamanlarında farklı ahşap mobilyalarının kullanımı ve dizaynı da dikkat çekmektedir. KYS mobilya birbirinden farklı ve özgün ahşap tasarım ürünleriyle ön plana çıkmış, kaliteli ve güvenilir üretimiyle müşteri memnuniyetini kazanmıştır. Yemek odası tasarımında evinizde ahşaba yer vermek istiyorsanız KYS markası mobilyanın estetik ve özgün tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Ahşabın her alanda kullanımıyla gelişimini sürdüren KYS mağazasını Skyland HOM’da ziyaret edebilirsiniz.

Dekoratif objeler, aksesuarlar, aydınlatmalar, dresuarlar ve konsol modelleri yemek odası dekorasyonunu tamamlayan eşyalar arasında yerini almaktadır. Şık bir aydınlatma akşam saatlerinde odanın ambiyansını değiştiren en önemli aksesuarlardan biridir. Işık almayan alanlarda ise gün içerisinde yemek odasının daha yumuşak ve soft görünmesini sağlar. 

Duvar aplikleri, avizeler, konsol üstü lambaderler kurtarıcı aksesuarlar arasında yerini alır. Skyland HOMalışveriş merkezinde bulunan Özartaş Avize mağazamızı ziyaret ederek her dekorasyona uygun bulabileceğiniz tarzınızı ve zevkinizi yansıtan aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Aynalar ise yemek alanının daha ferah görünmesine eşlik eder.

Şık bir yemek odasını yine şık bir masa tamamlar

Ailenizle bir araya toplandığınız anlarda ve misafirlerinizi ağırladığınız zamanlarda yemek masası dekorasyonu herkes için çok önemlidir. Şık bir masa dizaynı olmazsa olmazlardandır. Runnerlar, suplalar, çiçekler, şamdanlar… Dekorasyonu ve şıklığı tamamlayan en önemli parçalardır. Bu parçaları öne çıkarmak ve şıklığı bozmamak için nötr renklerin tercih etmelisiniz. Masanın üzerinde çiçek bulundurmanın yanı sıra yemek odasının köşesinde bitkileri de konumlandırarak yemek alanına doğal bir esinti verebilirsiniz. Kabarık-yoğun çiçeklere yer vermek yerine bambuları da tercih ederek ahşap ile uyumu yakalayabilirsiniz. Bu sayede sofra grubunun kalabalık görünmesini engellemiş olursunuz.  

Peçetelerde keten dokulu ürünleri tercih ederek ahşap ve bitkiler ile uyumunu tamamlayabilirsiniz. Tasarım ve dekorasyon alanında ilk büyük konsept mağazası olan INTERIA Design Store’de sunum, mutfak eşyaları ve aksesuarları alanında birbirinden farklı ürünleri müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.  Skyland HOM içerisinde hizmet veren konsept mağazasında seçkin markalar ve özel koleksiyonları ile güvenli bir alışveriş deneyimine sahip olabilirsiniz.

Zamansız yemek odası dekorasyonları için sizleri Skyland HOM’a bekliyoruz. Aile ve sevdikleriniz buluştuğunuz yemek masalarında ve misafirlerinizle yaşadığınız özel anlarda da “yaşam için ilham” diyoruz.