Asil Siyahın Modern Dekorasyon İle Buluşması

Çoğu insanın günlük hayatta en sevdiği renklerden biri siyah oluyor. Siyah dekorasyon, asil duruşu ve lüks atmosfer oluşturmadaki etkisiyle en sık tercih edilen renklerden biri haline geliyor. Siyah dekorasyonda kullanıldığında mekâna ağırlık kazandırıyor. Bu nedenle lüks ve etkileyici bir atmosfer arzulayanların ilk tercihlerinden biri siyah oluyor.

Siyah, neredeyse lüks dekorasyonla özdeşleşmiş ve altın renginden sonra akla gelen ilk renklerden biri haline gelmiş durumda. Artık günümüzde bir trend haline gelmiş olan siyah ev dekorasyonu, evin her alanında ya da belirli bölgelerinde uygulanabilen bir dekorasyon tarzı olarak kabul görüyor. Siyah dekorasyonda modernizmin ve asaletin sembolü haline geliyor. Siyahın ruh kattığı cesur bir stile sahip mobilyalar, gösterişli objeler ve iddialı siyah duvarlar, ihtişamıyla göz dolduruyor. Bahsettiğimiz tüm bu unsurlar, siyah dekorasyonun iç mekanlarda yepyeni ve görkemli bir atmosfer yaratmanın ayrılmaz bir parçası oluyor.

Siyah rengi psikolojik açıdan değerlendirdiğimizde; güç, ciddiyet ve prestijin rengi olarak kabul ediliyor.

Bir odanın dekorasyonunda kullanıldığında, siyah renk mekanın atmosferini hemen değiştirir; insanların ruh halini etkileyip, odaklanmayı artırabilir. Mekanı sıkıcılıktan kurtarır, sofistike bir hava katar. Beyaz / krem gibi nötr renkler ile birlikte kullanıldığında ferah ve modern bir atmosfer yaratır. Homeoffice alanlarında profesyonellik ve odaklanmayı artırabilir; iş alanınızı sofistike bir çalışma ortamına dönüştürebilir.

Siyahı Oturma Odası Dekorasyonunda Kullanma İpuçları

Siyah, oturma odasında kullanıldığında, saf doğasıyla birçok renkle uyum sağlar. Siyah ve beyazın cesur kontrastıyla çağdaş bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Siyahı beyaz ve hafif gri tonlarıyla birleştirerek klasik veya tek renkli bir stil yaratabilirsiniz. Bununla birlikte, daha sakin bir yaklaşım isterseniz, pastel tonlarıyla da siyahı kombinleyebilirsiniz. Siyah dekorasyona enerjik bir hava katmak için neon renkli koltuklara ya da aksesuarlara yer verebilirsiniz.

Duvarları siyaha boyamak, oturma odasına sıcaklık ve samimiyet katabilir. Bu özellikle geniş oturma odalarını daha samimi ve misafirperver hale getirmek isteyenler için ideal bir seçenektir. Odanın büyüklüğüne göre, bir veya iki duvarı siyaha boyamak, mekanın cazibesini artırabilir; karakterini belirginleştirebilir. Ayrıca, siyahın hakimiyetini azaltmak istiyorsanız, mobilyalarınızda veya aksesuarlarda bu renge yer verebilirsiniz. Bu; sakin veya geleneksel bir temaya çağdaş bir hava katarak odanızı canlandırabilir.

Yarım asırlık bir deneyime sahip olan Bretz Design Group; özelleştirilmiş boyut ve tasarımda kişiye özel mobilyalar üretiyor. Bünyesinde profesyonel ekip barındıran Bretz; perdeden duvar kağıdına, boyadan halı ve ev aksesuarlarına kadar iç mekan tasarımı için gerekli tüm iç mimarlık ürün ve hizmetlerini müşterilerin beğenisine sunuyor.

Kontrast Eklemeyi Unutmayın

Siyah uygun oranda kullanıldığında her zaman etkili olur. Zıt renkler ve üç boyutlu dokular, siyahın dekorasyonu dengelemesine yardımcı olabilir. Siyah karo, kumaş veya kilim gibi detaylar kullanarak hafiflik eklemek de mümkündür. Siyah duvarlardan emin değilseniz, tavana yönelebilirsiniz.

Tavanı siyaha boyamak başlangıçta cesur bir adım gibi görünebilir. Siyah rengin tavanda kullanılması beklenmedik bir renk patlaması yaratır; özellikle küçük alanlarda tavanların daha yüksek görünmesini sağlayabilir.

Siyahı daha küçük mekanlarda kullanmaktan endişe etmeyin. Kapalı bir alan için çok yoğun olacağından korkuyor olabilirsiniz, ancak aslında renk, alanın daha geniş görünmesini sağlayabilir. Koyu renkler, daha büyük, daha parlak başka bir odaya geçtiğiniz koridor alanları için yaygın bir numara olarak kullanılıyor. Dar alanların daha serbest ve rahat bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Aynı zamanda siyah duvar ile kar beyazı bir kartonpiyer kullanımı da yaşam alanında ihtişamı ve çekiciliği artırıyor; mekana güçlü bir aura katıyor.

Üst kalitede zamansız işler barındıran Architec Lab; mimar ve tasarımcının birikimlerini fonksiyonel boyutların ötesine geçerek duygusal boyutta yoğunluk kazandırıyor. Architec Lab, diğer mimar stüdyolarından farklı olarak; sanat ve tasarımı bir araya getirirken sosyoloji, mimari, felsefe, din, coğrafya, antropoloji ve teknolojiyi sentezleyip en iyi şekilde çözülmüş detayları tasarıma dahil ediyor. Kişiye özel eşsiz tasarımları ile müşterilerilerin yaşam alanlarına değer katıyor.

Aksesuar Seçimine Özen Gösterin

Beyaz veya pastel tonlardaki bir dekorasyona siyah aksesuarlar eklemek, enerjik bir kontrast yaratır. Beyaz duvarlarla kombinlendiğinde, şıklık ve zarafetin simgesi haline gelir. Siyah dekorasyona farklı dokunuşlar eklemenin favori yollarından biri, taş veya fayans yüzeylerini kullanmaktır. Siyah mermer bir backsplash, simsiyah tezgahlarla eşleştiğinde alana karamsar ama misafirperver bir hava katar. Fırçalanmış altın vurgular, taştaki krem renkli damarla birleşerek tek renkli eşleşmenin sert görünmesini engeller. 

Siyah dekorasyon, parçaları birbirine bağlayarak pırıl pırıl beyaz duvarlara karşı çıkar, böylece küçük alanı ezmez. Diğer nötr renklerin, dokuların ve malzemelerin efekte katkıda bulunacağı elzemdir. Siyah bir duvar, çok cesur ve ağır olduğu için bir alandaki tüm dikkati çeker. Minimalist tasarımda siyahın kullanımı, sadelik ve zarafeti vurgular. Az ama etkili kullanılan siyah detaylar, mekanın şıklığını artırır. Alanı ezmeden bir odak noktası oluşturmak için daha yumuşak / pastel renkler ve dokularla şekillendirin. Siyah yastıklar, tablolar veya halılar ile mekana derinlik katın. Canlı renkteki çerçeveler, sanat eserleri ve çeşitli ahşap ve metal elemanlar ile etkileyici bir denge oluşturun.  

Doğal ışıkla birleşen siyah dekorasyon, odayı aydınlatırken aynı zamanda sakin bir atmosfer yaratır. Geniş pencerelerle bir araya geldiğinde, mekan ferah ve modern bir hava kazanır. Siyah saksılar içindeki yeşil bitkiler, doğal ve modern bir kontrast oluşturur. Bitkilerin doğal yeşilliği, siyahın asaletiyle harika bir denge oluşturur.

Yaşam için ilham olan Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ne gelin, onlarca markaların bünyesinde barındırdığı kaliteli ve şık parçalara yer verin. Skyland HOM’de bulunan eşsiz ve özgün parçalar ile modern tasarımda asil siyaha sahip olun.