Evde Sonbahar/Kış Dekorasyonu için 7 Fikir!

Sonbahar ve kış aylarının hava koşulları, fırtınası, kasvetli havası çoğu zaman ruh halimizi olumsuz anlamda etkileyebilir. Dışarıda vakit geçirmeyi sevenler için evde kalmak can sıkıcı olabilir. Peki psikolojinize olumlu anlamda etki edecek, kışa farklı bir bakış açısı ile bakabileceğiniz değişikliklere ne dersiniz? Evde kış dekorasyonu değişikliğine gidip, kışı sevdireceğimiz 7 önerimiz var! Artık kışlar sanıldığı kadar kasvetli ve can sıkıcı olmayacak!

Kış Aylarının Büyüsünü Artıran Şamdan ve Mumluklar

Cumba Şamdan ve Mumluklar

Evde kış dekorasyonu için ilk önerimiz şamdan ve mumluklar! Bu aksesuarları evinizin neresinde kullanırsanız kullanın, evin aurasını artıracağı ve mükemmel bir enerji yayacağı kesin. Yemek masalarında romantizmi artıracak, çalışma masalarında size ilham olacak, kapalı balkonlarınızda elinizde kahve ile kışa sımsıcak bakabileceğiniz bir ortam yakalayacaksınız.  Evde kış dekorasyonu için önerdiğimiz şamdan ve mumluklar, hangi tarz mobilyalara sahip olursanız olun, evinizde muhteşem uyumu yakalayacak, mum ışığının enerjisi ile kışın kasvetli havasından kurtulacaksınız.

Odanıza Renklerin Sıcaklığını Katın

Evimizi yaza ve kışa özel renkler ile boyamak herkes için oldukça zor olmalı. Evde kış dekorasyonu önerilerimizden biri de açık renkli boyalar veya Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde 2. katta bulunan Evist mağazasındaki duvar kağıtları ile kaplayabilirsiniz! Sürrealist ve çizgisel tasarımlar ile fark yaratacak bir iç mimari mümkün. Evist koleksiyonlarında yer alan tüm eşsiz desenleri Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde inceleyebilirsiniz.

Açık ve canlı renkler ile evinizde güneş almayan yerleri ferah aydınlık hale getirebilirsiniz. Üstelik açık renkler mobilyalarınızı ve ev aksesuarlarınızı ön plana çıkartacak, evinizin daha şık, enerjik görünmesine olanak sağlayacaksınız. Seçeceğiniz boyanın veya duvar kağıdının, ruh halinizi etkilemesi açısından çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Açık renkli duvarların, yaşam alanınızda psikolojinizi olumlu anlamda etkilediğini ve hayat kalitenizi artırdığı uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Seçeceğiniz renkler ile sonbaharı ve kışı sımsıcak bir gülümseme ile karşılayın.

Kış Aylarının Vazgeçilmezi Halı ve Kilim Modelleri

Yere bastığımızda soğuk zeminle ya da sert halılarla karşılaşmak biraz ürkütücü olabilir. Halı ve kilim modelleri kış ev dekorasyonları için olmazsa olmazlardan. Soğuk bir hissin bizi negatif anlamda etkilemesini istemeyiz. Adım attığımızda, zeminde yumuşacık bir kilimin/halının bize hissettireceği his sımsıcak ve mutluluk verici olmalı. Kışın alabileceğimiz o pozitif enerjiyi tüylü-yumuşacık-pofuduk kilim ve halılarda bulabiliriz. Üstelik tasarımları ve seçeceğiniz renkler ile evinize şıklık katacağı, mobilyalarınızın ahengini artıracağı kesin. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi mağazalarından olan Şark Halı’da özel üretim halıları ve kilimleri deneyimleyebilirsiniz. Geniş jüt halı koleksiyonu tercih edenler ise Studio Last Touch mağazasındaki özel seriyi inceleyebilir.

Kış Aydınlatmaları

Aydınlatmalar evinizin ambiyansı için oldukça önemli! Hem tasarımıyla hem de seçeceğiniz ışık rengi ile modunuzu yakalayabilirsiniz. Kış ev dekorasyonu ile önerilen aydınlatmaların mobilyalarınızla uyum içerisinde olması önemli. Retro bir havayı seviyor ve doğadan ilham almak istiyorsanız ahşap malzemeden yapılmış lambaderler tercih edilebilir, duvar aplik lambalar ile nostaljik bir hava yaratabilirsiniz. Modern bir tarza sahipseniz metalik aydınlatmalarla yaşam alanınıza şıklık katarak, modunuzu yakalayabilirsiniz. İster ahşap olsun ister metalik, doğru ışıklandırma ile evinizde kış akşamlarını çok seveceksiniz.

Doğal Aksesuarlarla Dekorasyonlar

Ufak tefek deyip geçmeyin. Aksesuarlar mobilyaların uyumunu yakalaması için oldukça önemli. Bu nedenle kış ev dekorasyonu önerilerinde bulunduruyoruz.   Örneğin; Skyland HOM Cumba Garage mağazasından esinlendiğimiz gibi orta masada bulundurduğunuz kozalaklar ile ahengi yakaladığınız mumluk ve şamdanlar kış aylarınızda evinizde muhteşem bir hava yaratacak, kışı sımsıcak geçirmenize olanak sağlayacaktır. Evinizde kış bitkileri bulundurmanız ise size yazı aratmayacak, enerjinizi diri tutacaktır. Tütsüler ve çeşitli ev kokuları ile odanızın havasını değiştirin, kışa güzel kokuları koklayarak “merhaba” deyin.

Ahşabın Sıcaklığını Odanıza Yansıtın

Doğanın izinden gidin ve ahşap sıcaklığını odanıza yansıtın! Dönemin her anına yakışan kış ev dekorasyonu ile önerdiğimiz ahşap mobilyalar, sizi dinginleştirecek, evinize sımsıcak bir görüntü verecektir. Skyland HOM HAMM mağazasından esinlendiğimiz gibi ahşabın sıcaklığı ile kışın kasvetli havasından sıyrılın! Rahatlatıcı ve dinlendirici bir etki oluşturmak üzere kurgulanan yatak odası dekorasyonunda Pera yatak ve Revak komodindeki geleneksel hazeran detayı modern tasarımlarla birleşiyor. Birbirlerinden farklı komodin kullanımı, ortama hareket kazandıran tablolar ve komodinlerin üzerindeki sarkıt aydınlatmalarla bütünde uyumlu bir akış yakalanıyor. Kullanışlı ve şık görünüme sahip olan ahşap mobilyalar ile evinizin havasını değiştirin.

Yumuşak Kumaş ve Tüylü Aksesuarlar

Gelelim sonbahar/kış ev dekorasyonunda son önerimize. Yumuşacık battaniyeler, peluş oyuncaklar, tüylü kırlentler, pofuduk terlikler… Hepsi kış ev dekorasyonunda olması gerekenlerden! Koltuğun köşesine serdiğiniz koltuk şalı, yatağınızda bulundurduğunuz dekoratif yastıklar, oturma gruplarında dekore ettiğiniz tüylü kırlentler, ayağınızı sımsıcak tutan pofuduk terlikler ile yaşam alanınızda kışı sımsıcak geçirin, modunuzu yakalayın.

Evdeki lüks göz alıcı detaylarda saklı! Estetik Decor imzasını taşıyan Juba T lüks deri ile zarafet dolu bir tepsiyi tercih ederek kışa adım atabilirsiniz. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde mağazası bulunan Estetik Decor, yarattığı zamansız koleksiyonlarda doğal malzemelerle kaliteli işçiliği buluşturarak hayallerdeki mekanları gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor. Deri işleme konusunda uzmanlaşan Estetik Decor’un tutkuyla yaratılan koleksiyonlarının her bir parçası; ruhu olan, kişilikli mekanları tercih edenlere hitap ediyor.

Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ne gelin, evinizi kış aylarınıza hazırlayın. Kış ev dekorasyonu ile belirttiğimiz önerileri ve daha fazlasını, birçok seçenek ile Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde bulabilir, konforlu ve sıcak bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Her zevke, her yaşa hitap eden zamansız mobilya, tasarım, dekorasyon ve aydınlatma gibi birbirinden zengin ürün seçeneklerimiz ile ev dekorasyonunda değişikliğe gidin, ruhunuzu yansıtacak ürünler ile kışa “merhaba” deyin.