Rami Kütüphanesinde Ersa İmzası!

rami-kutuphanesinde-ersa-imzasi

İstanbul’da Eyüp Sultan semtinde bulunan 250 yıllık tarihi Rami Kışlası, Rami Kütüphanesi oluyor.  Aslına uygun olarak restore edilen Rami Kışlası, renovasyon ve yeniden inşa çalışmalarının ardından Türkiye’nin en modern kütüphanesi haline geliyor. 200.000 m2 proje alanıyla İstanbul’un en büyük kütüphanesi olarak hizmete açılıyor. Fatih Sultan Mehmet’in şahsi kitaplığında bulunun eseriye birlikte 40 dilde 20 bin eser kütüphanede yerini alıyor. 

Rami Kütüphanesi 2.5 milyon adet kitap kapasitesine sahip. Aslına uygun olarak restorasyon süreci gerçekletirilen kütüphanede kitaplık sistemleri dünyadan önemli tasarımcılarla işbirliği yapan Ersa imzası taşıyor. İnovasyon ve tasarıma önem veren Ersa mobilya, kitaplık sistemlerini restorasyon süreçlerine uygun olarak, tasarımlarının bulunduğu konumla ilişkili yenilikçi ve kaliteli çözümler sunuyor. 

Dünyanın en geniş alanına yayılan 3. kütüphane olan Rami Kütüphanesi, 0’dan 80’e tüm halka bilginin kapısını açıyor. Kütüphane, okuma alanlarının yanı sıra, yeme-içme alanlarıyla da faaliyet gösteriyor. Milyonlarca kitapların bulunduğu zengin arşivi ile beraber 0-3 yaş arası Türkiye’nin ilk bebek kitaplığını da bünyesinde bulunduruyor. Rami Kütüphanesi, kültür-sanat alanları, en büyük Atatürk İhtisas Kütüphanesi, yazma eser arşivi, o eserlerin onarıldığı Şifahane bölümü ve benzersiz tasarımıyla çağdaş kütüphanenin kapılarını açıyor. 

Bugün açılışı gerçekleşen Rami Kütüphanesi’nde Ersa, özgün projeleri ile yer alıyor. Skyland HOM’un markaları arasında bulunan Ersa’nın farklı kültürel aktiviteye ev sahipliği yaptığı bu anlamlı projede yer almasından dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. 

ersa