Dinamik Genç Odası Dekorasyon Fikirleri


Dinamik Genç Odası Dekorasyon FikirleriGenç odaları uyumak için kullanımının yanı sıra oyun odası, dinlenme alanı, çalışma odası olarak kullanılabiliyor; bazı zamanlar ise arkadaşlarıyla bir araya gelip sohbet ettiği mekan haline gelebiliyor. Birçok faktörü, duyguyu ve durumları bir arada barındırıyor. Evimizin en işlevsel yerlerinden biri haline gelen genç odalarının tasarımı ise oldukça önemli bir hale geliyor. Gençler, zamanlarının büyük çoğunluğunu odalarında geçiriyor. Her bir genç odası, sahibinin hayal güçlerini yansıtıyor. Peki hayal gücünün de içinde bulunduğu bu odaları konforlu, işlevsel ve dinamik hale nasıl getirebiliriz? Oda dizaynında kullanılacak renkler, mobilya malzemeleri, tasarımlar, materyallar, dekor ürünleri ve aydınlatmalara büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle oda dekorasyonunu gerçekleştiren ebeveynler ise bu özelliklere dikkat etmeli ve gençlerin hobilerine de yer vermeyi unutmamalıdır. Bu gibi faktörler oda içerisindeki ambiyansı olumlu etkilemektedir. Her genç kendine özgün tarz ve stile sahip. Yaratıcı, işlevsel, konforlu ve dinamik genç odası tasarlamak zannedildiği gibi kolay olmayabilir. Dinamik Genç Odası Dekorasyon Fikirleri adlı blog yazımızda, onların kendilerini ifade edebileceği özel alanları fonksiyonel ve şık bir şekilde dizayn etmenin yollarını sunuyoruz.

Genç Odasının Hangi Tarzı Yansıtacağına Karar Verin

Oda dekorasyonuna başlamadan önce, odayı kullanacak gence hobilerini ve hangi tarzlardan hoşlandığını sorun. Retro, İskandinav tarzı, klasik ya da minimal… Her tarz kendi içinde farklı dizaynı barındırır. Kimileri çok renklilikten hoşlanırken kimileri iki rengin uyumuna yer vermek isteyebilir. Kimileri koyu renklerden hoşlanırken kimileri ise açık ve nötr renkleri tercih edebilir.

Oda dizaynına başlarken tüm fonksiyonları  bir arada bulunduran tasarımlara yönelmelisiniz. Dekor edilecek oda gencin hem uyuma alanı hem de çalışma, dinlenme ve arkadaşlarıyla toplanma alanına sahip olmalı. Tüm bu unsurların konforlu ve işlevsel hale getirilmesi elzemdir. Zordur ama imkansız değildir.

Sağlıklı Bir Gelişim İçin Yatak Seçimi Önemlidir

Çocukların rahat edebilecekleri, uyku anında gelişimlerine katkı sağlayan yatakların seçiminde titiz davranılmalıdır. Yumuşak, konforlu ve kaliteli olmasına dikkat edilmeli, sağlıklı kemik yapısını destekleyici ürünler tercih edilmelidir. Sağlıklı ve verimli bir hayatın iyi uykudan geçtiğini düşünmelisiniz.

İdaş markasının birbirinden farklı kaliteli yataklarına göz atabilir, çocuğunuzun hangi yatak tipinde sağlıklı ve konforlu bir uykudan geçtiğini düşünerek yatak seçimini yapabilirsiniz. İdaş yatak seçimi yapmadan önce ihtiyaç nedeni, yaş, kilo, sağlık geçmişi ve uyku pozisyonlarını öğrenerek yatak analizi yapmakta ve kişiye özel yatak modelini sunmaktadır.

İşbir Yatak modellerinden Viscosnore Yastık ile nefes tıkanıklığı ve horlama tarihe karışıyor, nefes alış-verişler kolaylaşıyor. Viscosnore yastıklar, horlamaya neden olan dokuların hafifçe gevşemesini sağlayarak horlamanın azaltılmasına yardımcı oluyor. İşbir Yatak ile rahat bir uyku deneyimine sahip olun, güne dinç başlayın.

Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ne gelerek, İdaş ve İşbir Yatak mağazalarına ulaşabilir, tüm ihtiyaçlarınızı tek bir merkezden karşılayabilirsiniz.

Dinamik Genç Odası Tasarlarken Yaşam Alanlarına da Şekil Vereceğinizi Unutmayın

Oda tasarımı hayal güçlerini geliştirebileceği ve ilham gücünü artırabileceği gibi azaltıcı bir darbe de yapabilir. Onlara yeteneklerini geliştirebilecekleri bir alan tasarlayın. Müzik köşesi yapıp onların ruhlarına dokunabilir, spor eşyalarına yer verip onların sağlıklı gelişimlerini destekleyebilirsiniz. Okuma alanı oluşturmak ise onların hayal güçlerini geliştirmelerine katkı sağlayacaktır. Onların zevklerine dokunun, hobilerine yer verin. Çalışma alanlarının verimli olabilecekleri şekilde dizayn edilmesine özen gösterin. Bu noktada aksesuarlar ve aydınlatmalar önem taşımaktadır. Onları motive edecek ve hobilerini de içerecek aksesuarlara yer verebilirsiniz. Işıklandırmalar ve led aydınlatmalar odanın ambiyansını pozitif anlamda değiştirebilir ve gençlerin kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabilir. Ruh hallerini olumlu anlamda etkileyecek unsurlara dikkat edin.

Genç odalarının çok amaçlı olduğunu göz önünde bulundurarak onlara arkadaşları ile birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri bir alan yaratın. Odanın bir köşesinde divanlara yer vererek, kırlent ve peluşlar ile çocuğunuzun tarzını yansıtabilirsiniz. Divanlar aynı zaman yatak olarak da kullanılabilmektedir. Çocuğunuz arkadaşı ile birlikte geceyi odasında geçirmek istediği zamanlarda büyük avantaj sağlayacaktır. Dekoratif sehpaları divanın köşelerine konumlandırarak oda içerisinde bir oturma köşesi dizayn edebilirsiniz. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ndeki Çilek mağazasına gelebilir, birbirinden farklı tasarımlara sahip divanlara göz atabilir, çocuğunuzun tarzına uygun kaliteli Daybed Karyola modeline sahip olabilirsiniz.

Stil Sahibi Gençlere Özel Mobilya Tasarımlarını Tercih Edin

Gençler farklılığı sever, değişimi kabul eder, benimser.

Gençlerin ilgi alanlarına yönelin.
Onların enerjilerini yansıtabilecek tasarımları ve renkleri tercih edin. Boyut, tasarım, desen, renk ve dizayna dikkat edin. Onların zevklerine odaklanarak bir yaşam alanı tasarlamaya özen gösterin.

Dinamik genç odası tasarlamanın yollarından biri de duvar renklerinde nötr ve aydınlık tonların tercih edilmesidir. Onları her daim enerjik yapacak renk tonlarına yoğunlaşın. Karanlık gösterecek koyu tonlardan uzak durun. Farklılık iyidir. Yatağın bulunduğu duvarı, desenli duvar kağıdı ile dekore edebilirsiniz. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ndeki Evist mağazasına gelerek birbirinden farklı, şık ve birçok hobileri yansıtan kaliteli duvar kağıtlarına ulaşabilir, aynı zamanda dekoratif aydınlatmalar ile de odanın ambiyansını artıracak tasarımlara da sahip olabilirsiniz.

Gençlerin yaşam tarzları ve hobileri birbirinden farklıdır. Bu anlamda oda seçiminde kararsız kalmamak için Caploonba mobilya mağazasında bulunan özel tasarımlara erişebilir, her tarza uygun mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Bitkileri, özellikle kaktüs gibi tasarım çiçeklerini bulundurmayı unutmayın. Duvarlarda tablolara, çerçevelere ve farklı tarzda üretilen saatlere yer verin. Kullanışlı ve şık görünmesi açısından halılar yerine kilimleri tercih edin.
Yaşam için ilham olan Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde birbirinden farklı üretilen ve tasarlanan mobilyalar ve ev tekstili ile her gencin yaşam tarzına uygun dinamik genç odalarına sahip olabilirsiniz.