Çiftlik Evi Dekorasyonu

Doğanın kucaklayıcı sıcaklığı, huzur dolu atmosferiyle çiftlik evleri, içinde bulunduğumuz modern çağda bile büyüsünü yitirmiyor. Sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde, şehir hayatının koşturmacasından uzaklaşıp doğanın tadını çıkarmak için çiftlik evleri en ideal seçenek haline geliyor. Günlük iş ve okul telaşesinin ardından, doğa dostu bir yaşam tarzına geçiş yapmak, kendi ellerimizle organik meyve ve sebzeler yetiştirmek; stresten arınmamıza yardımcı olur. Özellikle evden çalışma imkanına sahip olanlar ya da sonbahar aylarında doğada zaman geçirmek isteyenler için çiftlik evleri vazgeçilmez bir haline geliyor.

Yapraklar renk değiştirti, hava berraklaştı: evimizin sıcaklığını artırmak için keyifli bir sonbahar çiftlik evi dekorasyon zamanı geldi. Evinizin sıcacık ve rahat bir atmosfere bürünmesini istiyorsanız çiftlik evi dekorasyonuna ve sonbaharın davetkar çekiciliğine yer vermelisiniz.

Sonbahar, sadeliği özendiren ve doğanın güzelliğine sarılan bir mevsimdir. Evinizi bu huzurlu dönemin özünü yansıtan detaylarla süsleyin. Ekose desenli ürünlere, kalın örgü battaniyelere, sıcak dokulu tonlara, rustik aksesuarlara ve kurutulmuş çiçek, sebze ve meyvelere yer verin. Şömine ise bu mevsimde olmazsa olmazlardan!

Çiftlik Evinde Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası, yaşam alanımızda en çok vakit geçirdiğimiz ve misafirlerimizi ağırladığımız mekanlar olarak öne çıkıyor. Bu noktada cazibesini artırmak istediğimiz oturma odası dekorasyonu büyük ölçüde önem kazanıyor.

Çiftlik evi dekorasyonunda farklı dokuların ustalıkla kullanılması, mekana derinlik ve zenginlik katar. Yumuşak pamuklu kumaşlar, tıknaz örgü battaniyeler, dantel detaylar ve yünlü halılar, evinizi sıcacık kılar. Çiftlik evinde oturma odası dekorasyonunda hafif yazlık kumaşları ve yastıkları, kalın örgü battaniyeler ve ekose yastıklarla değiştirin. Bu dokular, evinize dokunarak ona yaşam verir.

Çiftlik evi dekorasyonunda doğanın renkleri ön plandadır. Yumuşak yeşiller, toprak tonları, pastel mavinin huzur veren etkisi ve tabii ki sıcak ahşap renkleri, bu tarzın temel taşlarıdır. Sıcak renkleri tercih edin; yanık turuncu, hardal ve koyu kırmızı gibi doğal tonlara yer verin. Bu renkler, evinizi doğal bir yaşam alanına dönüştürerek ruhunuzu dinlendirir.

Yarım asırlık sektör deneyimine sahip olan Casa Mobilya, yenilikçi ve özgün bakış açısıyla mobilya sektörüne yepyeni bir soluk getiriyor. İlham veren mekanlar tasarlamanın, kısıtlanmamış yaratıcı düşünce ve dünyadaki gelişmeleri takip eden araştırmacı bir ekiple gerçekleşebileceğine inanan Casa; bu bilinçle kendini sürekli yenileyen ve gelişen dinamik bir marka olarak öne çıkıyor. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde konumlanan Casa Mobilya; sıradışı, özgün ve asil tarzını ön plana çıkarmak isteyenleri bekliyor.

Manzarayı izleyebileceğiniz bir alana şömine konumlandırın. Şömine rafı sonbahar dekoru için mükemmel bir alan olabilir. Şömine üstüne bir raf yerleştirerek kurutulmuş çiçekler, mumlar ve minik balkabakları karışımıyla rahat bir odak noktası oluşturun. Aynı zamanda doğal ışığın bolca kullanılması oldukça önemlidir. Pencerelerin büyük olması; perdelerin ise hafif ve akışkan olması, gün ışığının içeriye yayılmasına olanak sağlar. 

Ahşap kasalar, geri dönüştürülmüş ahşap sehpalardan oluşan rustik unsurları birleştirmeye çalışın. Bu parçalar, mekânın ilkel bir çekicilik kazanmasına yardımcı olur. Çiftlik evi dekorasyonu, bitkilerle bütünleşir. Yeşil bitkiler, evinize doğanın canlılığını getirir. Saksılara yerleştirilmiş çiçekler veya asma saksılar, yaşam alanınızı canlandırır.

Çiftlik evi dekorasyonunda, ev sahiplerinin kişiliği ve yaşam tarzı da önemlidir. El yapımı objeler, aile fotoğrafları ve hatıra parçaları, evinizi sizin eviniz yapar. Bu detaylar, mekanı özgün kılar.

Halı üretimi tasarımlarında her zevke ve ihtiyaca cevap veren Türkiye’nin en köklü makine halısı üreticilerinden Empera markası; iplik kalitesinden tasarıma, iletişim faaliyetlerinden sunuma kadar her şeyi hedef kitlesinin beğenisine göre kurguluyor. Premium bir marka olarak kaliteden ödün vermeyen marka, eve dair tüm trendleri yakından takip ediyor. Eşsiz ve özgün tasarımların bulunduğu Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde yer alan Empera mağazasına gelin, çiftlik evi dekorasyonunda ev dizaynınıza ve zevkinize uygun halı tasarımlarına sahip olun.

Keten Dokulu Ürünler ile Ahşabın Uyumu

Çiftlik evi dekorasyonu, doğal malzemelerin sıcaklığıyla, huzurlu ve sade bir yaşam alanı yaratmanın anahtarıdır. Keten dokulu ürünlerle ahşap detaylar arasında sıcak bir denge sağlanabilir. Örneğin; ahşap çerçeveli aynalar ile keten kaplamalı yastıklar arasında eşsiz bir uyum yakalanabilir. Bu dekorasyon tarzında, özellikle keten dokulu ürünlerin kullanımı, ahşapla mükemmel bir uyum yakalamak için birebirdir. Doğal bir lif olan keten bitkisinin saplarından elde edilen ketenler; dayanıklılığı ve zarif dokusuyla çiftlik evi dekorasyonunun vazgeçilmezi olarak öne çıkmaktadır. Keten; hafif ve nefes alabilen yapısıyla mekanın cazibesini attırır; havasını taze tutar. Mekana sıcaklık ve doğallık katarken, aynı zamanda göz zevkini de tatmin eder. Ahşap mobilyalarla kombin edilen keten perdeler, yastıklar veya masa örtüleri, mekana doğal bir şıklık katar.

Her alanda yaşam için ilham olan Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ne gelebilir; doğayla iç içe, huzurlu ve sıcak bir çiftlik evi dekorasyonunda eşsiz, şık ve kaliteli ürünlere yer verebilirsiniz.