Kış Bahçesi Dekorasyonu İle Soğuk Havaları Sevin

Soğuk havaların başlaması ile birlikte evlerimizde daha fazla vakit geçiriyoruz. Kış günlerinde çoğunlukla havaların kasvetli ve karanlık olması, evde durmayı sevmeyenler için can sıkıcı olabilir. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi olarak, soğuk kış günlerinde evi daha çok sevmenizi, vaktinizi daha verimli ve keyifli geçirmenizi sağlayacak kış bahçesi dekorasyonu fikirleri ile karşınızdayız!

Bir balkona ya da terasa sahipseniz, kış bahçesi dekorasyonu ile evinizde farklı bir alan oluşturabilir, evinizde hoşça vakit geçireceğiniz bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Birkaç değişiklik ile konforlu alanlar yaratarak kış bahçesine sahip olabilirsiniz. Yalnızca tek bir noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Oluşturacağınız kış bahçesi alanınızı nasıl değerlendirmek istiyorsunuz? Yemek odası, oturma odası, kitap odası, çalışma odası ya da tüm bunları bir arada değerlendirmek isteyeceğiniz bir hobi alanı…

Veranda, balkon ya da teraslarınızda, soğuk havalarda bolca vakit geçirebileceğiniz bir alana sahip olmak için kış bahçesi dekorasyonları hakkında önerilerimiz var. Kış bahçesine çevireceğiniz alanın küçük ya da büyük olması sorun değil. Estetik ve işlevsel dekorasyon fikirleri ile alanı kullanışlı hale getirebilirsiniz. Tek bir kullanım amacı olarak değil, tüm faaliyetlerini yaşayabileceğiniz konforlu bir alan yaratabilirsiniz. Kış bahçesi dekorasyon önerileri ile hazırlanan bu alanda tüm tercihleri bir arada yaşayabilirsiniz. Kış bahçenizi hem kitap odası-çalışma odası olarak kullanım hem de hobi alanı olarak kullanın ve sevdiklerinizle eğlenceli vakitler geçirin.

Kış Bahçesi Tasarımı İçin Bitkiler

kış bahçesi bitkileri

Soğuk kış günlerinde kışın kasvetli havasını yok edecek kış bahçesi dekorasyonlarından biri bitkilerdir. Soğuk havalarda diri kalacak bitkiler ile kış bahçenizi süsleyin ve daha havalı gözükmesini sağlayın. Birbirinden farklı bitkiler, kış bahçenizi canlı ve ferah gözükmesini sağlayacak, enerjisini yükseltecektir.  Bu bitkileri boyutları ve yapılarına göre farklı şekilde konumlandırabilirsiniz. Örneğin; gelişmiş yeşil ve mor telgraf çiçeklerini, duvar köşelerinde tavandan asarak farklı bir ambiyans yaratabilirsiniz. Köşelerde zemin üzerinde büyük bitkileri, sehpa üzerinde ise kaktüs gibi küçük bitkileri tercih edebilirsiniz.

Bahçe Havasını Andıran mobilyalar

Kış bahçesi dekorasyonunda konforlu ve kaliteli bir mobilyaya yer vermeniz oldukça önemlidir. Hem estetik açıdan kusursuz görünüp göze hitap etmeli hem de kış bahçesinde geçirdiğiniz anlarda konforunuza değer vermelisiniz. Yorgunluğunuzu alacak, sizi dinlendirecek eşyalardan biri sahip olduğunuz koltuklardır.  Hem şık hem rahat oturma alanlarına Roche Bobois mağazasında sahip olabilirsiniz. Estetik görünümünün yanı sıra, her zevke hitap eden ve tüm yaşam alanlarında fark yaratacak tasarım mobilyalar ile zevkinize uyum sağlayacak birçok modeli Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde bulabilirsiniz.

Bahçenize Hareketlilik Katacak Aksesuarlar ve Heykeller

Mumlar, tablolar, duvar aynaları, çerçeveler, saatler, vazolar, heykeller… Kış bahçesi dekorasyonlarında aksesuarlar olmazsa olmazlardan.  Kullanacağınız loş aydınlatmalar ve renkli-hoş kokulu mumlar ile kış akşamlarında geçireceğiniz anlara romantik bir hava katın. Yaşam alanınızı aksesuar ve heykeller ile dinamik hale getirin. Mobilyalarınız ile uyumlu hale getirdiğiniz aksesuarlarla yaşam alanınızı daha çekici kılın. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde bulunan Tepe Home’da birçok modelde ve yapıda bulabileceğiniz, yeni yıl ruhunu evinize getirecek özgün tasarımlar mevcut.

 

Kış Bahçesinin Olmazsa Olmazlarından Halı ve Kilimler

Kış bahçesi dekorasyonunda halı ve kilimlere yer verin. Zemine bastığınızda sizi yumuşak ve pofuduk kilimlerin karşılamasına izin verin. Kış bahçesine adım attığınızda, soğuk zemin ile sizi ürkütmeyecek halı ve kilimlerin kalın olmasına özen gösterin. Kalın ve yumuşaklığının yanı sıra kolay temizlenebilen halılar tercihiniz olmalı. Kışın zorlu hava koşullarında halı-kilim yıkamak ve kurumasını beklemek zahmetli bir iş olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek adına halının kolay silinebilir kalitede olması önemlidir. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde yeni açılan Empera Halı mağazasında her tarza uygun, yüzlerce model bulabileceğiniz halı ve kilimlere göz atabilirsiniz. Empera Halı’da çok beğenilen model; Bilbao Reed’in uyum sağlamayacağı bir alan bilmiyoruz!

Kış Bahçesinde Sıcacık Alanlar Yaratan Şömineler

Birbirinden şık modellerle kışın şömineler, mekânı ısıttığı gibi ortamın atmosferine de görsel olarak sıcaklık katıyor. Şöminenin etrafında kullanılan aksesuarlar da bu sıcaklığı artıran unsurlar olarak dekorasyonda yer alıyor. Daha dingin, sakin ve huzurlu bir ortam yaratan ve bulunduğu her ortamda dekorasyonun başrol oyuncusu olan şömineleri kış bahçesi dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz. Cumba Garage’in birbirinden modern ve minimalist dekoratif ısıtıcısı kış bahçenizin tamamlayıcı ve imza parçası haline dönüşüyor.

Kış bahçenizi hazırlamaya başlamanın ilk adımını atın, Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ne gelin.