Evini Yeni Döşeyecekler İçin Dekorasyon Fikirleri

Skyland HOM Dekorasyon Merkezi olarak birbirinden şık ve konforlu markaların ev eşyaları ile oluşturduğumuz ev dekorasyon fikirleri blog yazımız sizlerin ilham perisi olacak! Hayatımızın birçoğunu geçirdiğimiz yaşam alanlarımız, kendimizi rahat, huzurlu ve konfor içinde hissetmemizi sağlamalıdır.

Bunu yapmanın bir yolu ise evimizi tamamen dilediğimiz gibi ince detaylarla, şık tablolarla hatta bazen loş mumlarla dekore etmektir. Skyland HOM Dekorasyon Merkezi, evine klasik ve sofistike bir dokunuş katmak isterken modern ve çağdaş çizgileri yakalamak isteyenlerin uğrayacağı ilk durak olarak yardımınıza koşuyor!

Evini Döşeyecekler İçin Koltuk Takımı Seçimi

İster klasik ister modern ister yastıklarla dolu, konforlu ve şık bir koltuk takımı almak isteyin; aradığınızı Q Home’da bulabilirsiniz. Q Home’un nostaljik koltuk takımlarının dekoratif yastık desenleri ile eşsiz birleşimi, evinize bambaşka bir soluk getirecek. Keyifli sohbetlerin, film akşamlarının ve yorgun mesai sonralarının ortak buluşma noktası olan koltuklarımız, bizlere kendimizi rahat, güvende, konforlu ve mutlu hissettirmelidir.

Eğer sizler de bu konforun keyfine varırken kaliteden ödün vermek istemiyor ve onlarca koltuk takımı arasından birini seçme gerekliliğiniz olduğunu biliyorsanız; birbirinden güzel modelleri Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde bulunan Q Home’da bulabilirsiniz.

TV Ünitesi Nasıl Seçilmeli?

Ev döşemek başlı başına zor bir görevdir ve doğru TV ünitesini bulmak gün ışığının eve usul usul nüfuz ettiği o akşamüstü saatlerine denk gelmek gibidir. Zordur, biraz bekletir, bazen şartlar el vermediğinde uyumsuz bir görüntü oluşur ama en nihayetinde beklemeye değmiştir. Evlerimizin dünyadan bihaber olmamamıza katkıda bulunan sihirli kutuları için doğru bir alan seçmek, doğru bir ünite seçmek ve doğru ünitenin doğru rengini bulmak önemlidir.

Öncelikle bir TV ünitesine ihtiyacınız olup olmadığına bakalım:

TV sehpası bir istek mi yoksa bir gereklilik mi? Duvarınıza bir TV monte etme seçeneğiniz var mı? Evinizdeki duvarlar, monte edilmiş bir TV’yi tutacak kadar sağlam mı? TV sehpası için yeterli alanınız var mı? Yoksa çok çeşitli DVD’leriniz veya oyun konsollarınız için bir depolama çözümü mü arıyorsunuz?  Gördüğünüz gibi vereceğiniz cevaplar gereksinimlerinize bağlıdır ve bu zor bir karar olabilir. Ancak TV ünitelerinin ev dekorasyon fikirlerinde ilham verici olduğu da yadsınamaz bir gerçektir.

İnternette küçük bir arama ile binlerce TV ünitesine ulaşabilirsiniz fakat bu sonuçlar büyük ölçüde yanıltıcı olacaktır. Nasıl bir dekorasyon zevkine sahipsiniz? Ev eşyalarınız ağırlıklı olarak hangi renkte? Ünitenizin hammaddesi nedir? Bu ve daha pek çok sorunun cevabını veriyor olabilmeli, TV ünitenizin evinizle bütünleşebileceğini düşünmelisiniz. Diğer yandan kaliteli, konforlu ve pratik çözümlere yönelmek; evinizde alan tasarrufu ve daha ferah bir görünüm sağlayacaktır.

TV Ünitenizin Boyutunu Düşünün

Yükseklik: Ev dekorasyon fikirlerinde göz attığımız ilk ev eşyalarından olan televizyon ünitelerini seçerken göz önünde bulundurulması gereken ilk şeylerden biri, üniteniz için ideal yüksekliğin ne olması gerektiğidir. Bunu yaparken televizyonunuzun boyutunu ve konforunuzu da düşünmelisiniz. En iyi pozisyon, kanepenizin veya sandalyelerinizin yüksekliğine bağlı olacaktır.

Genişlik: Bir sonraki husus ise genişliktir. Televizyonunuzun bir kabine güvenli bir şekilde sığması için televizyon, ünite uzunluğundan yaklaşık %20 daha uzun olmalıdır. Bu nedenle, Enza Home’un televizyonunuzu rahatça dengede tutacak genişlikte, şık ve modern tasarımlara sahip ünitelerine göz atmanızı öneriyoruz.

 

Ağırlık: Genelde televizyon ne kadar büyükse o kadar ağırdır. Bu nedenle, satın almadan önce TV ünitenizin ağırlık sınırlarını kontrol etmeniz önemlidir. Buradan da anlayacağımız gibi bir televizyon ünitesinin yalnızca göze hitap eden ve ev dekorasyon fikirlerinde ilham kaynağı olması tek başına yeterli değil, ünite aynı zamanda dayanıklı ve geniş olmalıdır. Enza Home’un yıllardır süregelen deneyimi ile taçlanan şık ve konforlu TV ünitelerini, dekorasyonun kalbinin attığı yer olan Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde bulabilirsiniz.

Ev İçi Dekor Neye Göre Kurgulanmalı?

Ev dekorasyon fikirlerinde bizlere ilham olan masa takımlı, koltuk takımı ve televizyon üniteleri gibi ev eşyalarının yanı sıra evin atmosferini değiştiren elegant ev aksesuarları da ev içi dekorasyon kurgusunu büyük ölçüde etkiler. Ev içi dekorasyonda duvarların rengi, aydınlatmaların tonu ve loşluk seviyesi, mobilyalar, tablolar, avizeler, küçük dekoratif eşyalar gibi akla gelebilecek her şeyin önemi büyüktür.

Evinizin dekorasyonunu kurgulamaya başlamadan önce duvarlarınızın rengine karar vermelisiniz. Ev dekorasyon fikirlerinin çıkış noktası olan duvarlar, geri kalan ev eşyalarının rengine ilham olacaktır. Ardından, evinize hakim olacak tonları belirlemelisiniz. Bu tonları belirlerken 60-30-10 kuralından yardım alabilirsiniz. Evinizin %60’ı ana tonunuz, %30’u yardımcı ton ve %10’u hareket katmak istediğiniz farklı bir renkten oluşmalıdır.

Evinize ruh kazandırıp ana temayı belirlediğinize göre artık mobilyalarınızın ana rengine ve yardımcı renklere karar verebilirsiniz. Burada, ev dekorasyon fikirlerinde size ilham olabilecek parçaları ise Bretz’in aksesuar kısmından edinebilirsiniz. Evin havasını değiştirip modern bir dokunuş kazandıran bu ev aksesuarları, evlerinizin en güzel köşelerindeki yerleri almayı bekliyor! Bretz’i, Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Oturma Odaları, Salon Nasıl Aydınlatılmalı?

Ev dekorasyon fikirlerinde bizlere ilham olabilecek son kısım ise aydınlatmalardır. Aydınlatmalar, evlerimizin kalbi gibidir. Loş, güçlü ya da tatlı tatlı ışıklar yayan aydınlatmalar, aslında bir evin en çok dikkat çeken kısımlarındandır ve bağlayıcı dekoratif özelliklere sahiptir.

Bu anlamda, oturma odalarınızı ve salonlarınızı aydınlatırken avizelerinizin, evinizin geri kalanı ile bütünleşmesine özen gösterin. Birbirinden şık, dekoratif ve göze hitap eden aydınlatma modellerini Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde bulunan Lucea’da bulabilirsiniz.