Yılbaşı Masa Dekorasyonu Önerisi

2024’e geri sayım başladı!

Yepyeni bir yılın eşiğinde, kendinize ve çevrenize yapacağımız küçük değişikliklerle, yaşam alanlarınızı daha pozitif ve enerji dolu hale getirebilirsiniz. Bu yıl, sadece geleneksel yılbaşı süslemeleriyle sınırlı kalmayıp, evinizi taze bir nefesle doldurabilirsiniz. Yılbaşı, sevdiklerinizle bir araya gelip geçmişin değerlendirildiği, umut dolu bir geleceğe adım attığınız bu özel günde lezzetli bir yılbaşı akşam yemeği hazırlayarak masanızı eşsiz bir manzara ile donatabilirsiniz. Bu özel günü, masanızı bir masal diyarına dönüştürerek daha da unutulmaz kılabilirsiniz. Yılbaşı masa dekorasyonu ile sınırlı kalmayıp yaşam alanlarınızda yenilikler yapabilir; kendinizi motive edeceğiniz bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Yılbaşı masa dekorasyonu nasıl yapılmalı? 
Masa dizaynında nelere dikkat edilmeli?

Kullanacağınız Renk Paletini Seçin

Yılbaşı masa dekorasyonunda kullanacağınız renk paletini önceden belirleyin. Klasik kırmızı ve yeşil renklerin yanı sıra gold ve beyaz; gümüş ve lavanta tonları uyumunu tercih edebilir; evinize şıklık katarak sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Doğadan ilham alarak ahşap aksesuarlar ve taze çam dallarıyla da evinize doğal bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Yılbaşı masa dekorasyonunun yanı sıra seçtiğiniz renk paletinizle uyumlu kirlentler, çam ağacı aksesuarları ve koltuk battaniyeleri tercih edebilir, tercih ettiğiniz dekorasyona uyumlu bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Tercihinizi  gold ve beyaz; gümüş ve lavanta gibi farklı renk paletlerinden yana kullandıysanız; yeşil renkli çam ağacı yerine karı andıran beyaz renkli çam ağaçlarını tercih edebilir; dizayna uyum sağlayabilirsiniz. Beyaz tüylü paspasları çam ağacının altına yerleştirerek hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz.

Yılbaşı Masa Dekorasyonunda Dizayna ve Uyuma Dikkat Edin

Yılbaşı akşamlarında lezzetli yemeklerle ve zarif süslemelerle donatılmış bir yılbaşı yemek masası misafirlere unutulmaz bir deneyim yaşatır. Yılbaşı akşam yemeğini özel kılmak için dizayna ve uyuma dikkat edin. Ayrıca masa dekorasyonunda misafirlerinizin rahat etmelerini ve ikramlara kolayca ulaşabilmelerini sağlamaya özen gösterin. Yaratıcı bir yılbaşı masa dekorasyonu oluşturmak için doğadan ilham alın. Ahşap aksesuarlar, narenciye dilimleri, kozalaklar, kokinalar ve taze çam dalları gibi doğal elementler kullanarak masanıza sıcak bir dokunuş ekleyin. 

Her bir parçanın işlemeli ya da desenli olmamasına dikkat edin; bazı parçaların düz olması masa dekorasyonunun uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Masa örtüsü, tabaklar, peçeteler ve diğer dekoratif unsurlar seçtiğiniz renk paletine uygun olmalıdır.

Yılbaşı masasında bulunan yiyecek ve içeceklerin fazlalığı, doğru bir yerleşim planında olmalı! Karmaşık bir görüntüye neden olmamak için içeceklere ayrı bir stant açabilir; daha ferah bir yemek masası oluşturabilirsiniz.

Hindi gibi büyük parçalı yemekleri masanın ortasına konumlandırarak herkesin servis tabağına kolayca almasını sağlayabilirsiniz.

Her misafir için ayrı bir yemek tabağı, servis tabağı ve salata tabağı hazır olmalıdır. Çatal, kaşık, bıçak gibi çatal takımı parçalarını eksiksiz bir şekilde yerleştirmeyi unutmamalısınız. Misafirlerinizin rahatça oturabilmesi için tabaklarını, sağ üst köşesinden tarafa birer su ve içecek bardağı ile birlikte düzenlemeniz de önemlidir. Tabakların yerleştirilmesi sırasında birbirlerine fazla yakın olmamalarına ve boş alan bırakılmasına dikkat etmelisiniz, böylece masada oturanların rahatça hareket etmelerini sağlayabilirsiniz. Yer tasarrufu sağlamak adına dar / küçük servis tabakları tercih edebilirsiniz.

Zengin ürün gamı ve geniş seçkisi ile beğenilere hitap eden Interıa’nın özel olarak tasarlanmış sunum ve servis ürünlerine bakabilir; şık ve naif bir masa düzenine sahip olabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve özel parçaları ile yılbaşı akşam yemeğini eşsiz ve unutulmaz kılabilirsiniz.

Yılbaşı masa dekorasyonunun ışıltılı ve romantik olmasını istiyorsanız mumlara ve aydınlatmalara yer açın. Soft ve sıcak bir ambiyans oluşturmak istiyorsanız sarı renkli ışıklandırmaları tercih etmelisiniz. Yemek masasına zarif ve dengeli bir ışıklandırma oluşturacak şekilde farklı boyutlardaki mumları ve şamdanları yerleştirin. Metalik renklerdeki masa süsleri ile ışıltı ve parlaklık katın.

Yaşam alanlarına yeni bir soluk getiren Desıgn Elements markalı mumluk ve şamdanlara göz atabilir; her tarza hitap eden tasarımlar ve soft ışıklandırmalar ile yılbaşı yemeğinde romantik bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Ufak Detaylara Önem Verin

Yılbaşı masa dekorasyonunda kişiye özel dokunuşlar ekleyerek, misafirlerinizi özel hissettirebilirsiniz. Örneğin; özel hazırlanmış isim kartları, yılbaşı temalı minik hediyeler veya kişisel anlam taşıyan dekoratif objeler kullanarak masanızı daha samimi hale getirebilirsiniz. Yılbaşı çiçeği olarak anılan kokinaların haneye şans, mutluluk ve bereket getirileceğine inanılır. Yemek masanızda ya da odanın herhangi bir köşesine kokinaları yerleştirerek yılbaşını iyi dileklerle karşılayabilirsiniz. Geyik aksesuarlarına yer vererek yılbaşı temasını daha belirgin hale getirebilirsiniz. Misafirlerinize hoş bir sürpriz yaşatmak için çam ağacının altına ufak hediye paketleri yerleştirebilirsiniz. Yılbaşı masa dekorasyonunda dikkat edilen bu detaylar, özel anılar biriktirmenize ve misafirlerinize unutulmaz bir deneyim sunmanıza yardımcı olacaktır. 

Yaşam için ilham olan Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ne gelerek eşsiz ve kaliteleri ürünlere ulaşabilir; yılbaşı için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir merkezden karşılayabilirsiniz.