Şeftali Tüyü İle Dekorasyon Fikirleri

Pantone 2024 yılının renk seçimi: 13-1023 – Şeftali Tüyü oldu. Süet, kadife, kapitone ve tüylü dokularda kullanılan bu renk, lüks bir hava yaratırken dokunsal bir yumuşaklık mesajı iletilir. Bu yumuşak ve zarif renk, ev dekorasyonunda kullanıldığında yaşam alanına sıcaklık ve canlılık katar, mekanın aurasını güçlendirir. Görsel açıdan çekici ve davetkar olan bu seçim içsel bir istek uyandıran besleyici şeftali tonlarıyla mekana ilham verir. Dekorasyonda bu renkten ilham alarak evinizi canlandırabilir, yaşam alanında ferah bir hava yaratabilirsiniz.

Pantone 13-1023; pembe ve turuncu arasında zarif bir ton sunan Şeftali Tüyü, aidiyet ve sakin bir atmosferi teşvik ederek evinize yeni bir yaklaşım getirir. Duyuları kucaklar, mekana sıcaklık katar, benzersiz atmosferi ile çekici bir alan yaratır. İyileşme ve gelişme arzusunu yansıtarak içsel huzuru etkiler. 

Modernliği çağrıştıran bu renk, zihni, bedeni ve ruhu besleyen bir deneyime odaklanırken yaşam alanına sade ve etkili bir güzellik getirir.

Pantone 13-1023 Şeftali Tüyü ev dekorasyonunda tercih edildiğinde mekana sıcak bir atmosfer kazandırır; yumuşak ve rahatlatıcı bir alan yaratmanıza yardımcı olur. Bu rengi duvar boyası, aksesuar veya desenlerde vurgu olarak kullanabilir; kişisel alanlarınızı çekici hale getirebilirsiniz. Zarif ve duygusal bir ton olan şeftali tüyü rengi; nezaket, hassasiyet, özen ve paylaşım hissini ileten içten bir renktir. Bu renk, bir arada olma arzumuzu vurgularken aynı zamanda huzur ve kutsal bir alan hissi sunar. 

Oturma odalarını aydınlatmak, yemek odalarını ısıtmak veya modern bir çatı katına renk katmak için bu renge yer verebilirsiniz. Ayrıca, şeftali tonunu sanat veya aksesuarlar aracılığıyla ekleyerek, sıcak tonların etkisini vurgulayabilir; mekana sıcaklık katabilirsiniz. Bu rengi; kremsi beyazlar, bej tonları ve doğal malzemelerle uyumlu bir şekilde kombinleyerek iç tasarım ve dekor için kullanabilirsiniz. Hasır, rattan, bambu gibi doğal dokularla birleştirerek doğallığı artırabilirsiniz.  Siyah, beyaz, yeşil ve lacivert gibi koyu renklerle kontrast yaparak mekanda güçlü ve estetik bir hava yaratabilirsiniz.

Pantone seçimlerini şu şekilde açıklıyor: “Her şeyi kucaklayan ruhu zihni, bedeni ve kalbi zenginleştiren kadifemsi nazik bir şeftali. Başkalarıyla birliktelik arzumuzu ve bunun yarattığı duyguları vurgulayan sıcak ve rahat bir gölge olan Pantone 13-1023 Şeftali Tüyü, yeni bir yumuşaklığa yeni bir yaklaşım sunuyor.”

Yaşam Alanınızı Canlandırın

Duvarlar yaşam alanınızın aurasını etkileyen ve dekorasyona yön veren en temel alanlardır. Duvarlarınızı bu sıcak tonla kombinleyerek şık bir kontrast oluşturabilir ve mobilyalarınızı uyumlu tonlarda seçerek odanıza sıcak bir hava katabilirsiniz. Bu renge uygun şık vazolar, minderler, perdeler, tablolar, halılar veya şamdanlar kullanarak, evinize zarif bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Yatak odası, dinlenmek ve rahatlamak için ayrılan özel bir alan olduğu için burada sıcaklık ve huzur ön planda olmalıdır. Şeftali Tüyü rengini yatak örtülerinde veya yastıklarda kullanarak bu alana huzur veren bir atmosfer katabilirsiniz. Ayrıca, beyaz veya hafif tonlarda mobilyalarla kombinleyerek odanızı aydınlık ve ferah tutabilirsiniz.

Mutfak, yaşam alanımızda en yoğun trafik alan yerdir; evdeki diğer odalardan farklı bir atmosfer sunar. Şeftali Tüyü rengini mutfakta kullanmak, bu alanı sıcak, konforlu ve davetkar kılar. Özellikle beyaz / krem dolaplarla kombinlendiğinde, mutfakta şıklık ve zerafet yaratır; aurasını çekici kılar. Küçük detaylarda kullanabileceğiniz şeftali tonu, mutfakta enerjiyi ve neşeyi artırır.

Bu rengi kullanmanın en pratik yollarından biri de yastıklar ve aksesuarlardır. Düz renkleri veya desenleri tercih edebilirsiniz; bu yumuşak vurgular ile oturma odanıza veya yatak odanıza çağdaş bir hava katabilirsiniz.

Tamamlayıcı ürünler ile yaşam alanınızın görünümünü zenginleştirerek daha fazla çekicilik kazandırabilirsiniz. Örneğin; seramik vazolar kullanarak, evinizin her köşesine doğanın sıcak tonlarıyla zarif bir dokunuş elde edebilirsiniz. Bu vazoları bağımsız bir ifade olarak mekanın her noktasında kullanabilirsiniz.

Avize, lambader, aplik gibi aydınlatma ürünlerinde şeftali tüyünü andıran (gövdesi) bakır yapımı ürünlere yer vererek romantik bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Bu ışık ve gölge dansı ile, herhangi bir odayı modaya uygun bir atmosfere dönüştürebilirsiniz. Bu çok yönlü küçük parçalar, modern ve geleneksel iç mekanları kolayca tamamlar ve mekanınıza zamansız bir sadelik katar.

2024 Pantone seçimi zarif ve çekici rengi ile “çağdaş bir ambiyansı” çağrıştıran hafif derinliği ve modern dokusuyla dikkat çekiyor. Bu özel ton, pembe ve turuncu arasında bir gölgeye sahip olup vintage bir atmosfer sunarak mekanlara aidiyet duygusu kazandırıyor. 

Zihni, bedeni ve ruhu besleyerek yeniden tasarlama fırsatı sunan bu şeftali tonu ile yaşam alanınızda sıcaklığı ve rahatlığı hissedin. Yaşam için ilham olan Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ne gelin, ihtiyacınızı tek bir merkezden karşılayarak dekorasyon alanınızda eşsiz ve kaliteli parçalara yer verin.