Dağ Evi Dekorasyonu

Dağ evi; şehrin kalabalığı, yoğun iş temposu ve stresten uzaklaşmak; gürültüye ara verip sessizlik ve sakinlik içinde ruhu ve bedeni dinlendirmek için bir kaçış noktasıdır. Sonbahar aylarında şehrin dışında konaklamayı tercih ettiğimiz dağ evleri, sonbahar renk cümbüşünün yaşam alanlarına yansıması, doğal güzelliği ve pozitif enerji ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda doğal temiz havası ile bedenimizi ve ruhumuzu temizliyor. Doğal güzellikleri ile sessizliğin içinde huzuru bulacağımız bu yaşam alanlarında rüzgar sesi, yaprak hışırtıları, kuş cıvıltıları, şömine sesleri bir melodi gibi ruhumuzu besliyor, stresten ve gürültüden arınmamızı sağlıyor. 

Peki dağ evi dekorasyonunda hangi detaylara dikkat etmeli, yaşam alanları nasıl dizayn edilmeli?

Orman içinde konumlandırılmış dağ evlerinin rahatı andıran çekiciliği ile içimizi ısıtan farklı bir enerjisi vardır. Eğimli çatı çizgisi, ahşap detayları, panjurlu pencereleri, tasarımda yer alan taşlar ve yeşil bitkiler ile dizayn edilen bu mekanlar ortamın cazibesini artırır, dizayn stili olarak rustik tasarımı yansıtır. 

Estetik ve doğallığın bir araya geldiği dağ evi dekorasyonunda, geniş pencerelere yer vererek doğal güzelliğin evinize yansımasını sağlayabilir, sarı, kırmızı turuncu ve yeşil renkli sonbahar manzaralarına şahitlik edebilirsiniz. Aynı zamanda geniş pencereler, doğal ışığın içeri girmesine izin verir. Yerden tavana geniş pencereler, iç mekan ile doğal çevre arasında kusursuz bir entegrasyon sağlar.

Dağ evi dekorasyonunda eski ve yeni tasarımlar buluşur. Modern ve gelenekselin karışımıyla dizayn edilen bu yapıda endüstriyel tarzdaki merdivenler ile bir arada kullanılarak şık bir tezatlık oluştabilirsiniz. Ahşap tasarımıyla mekana doğal ve sıcak bir atmosfer sunar, yaşam alanlarına huzur katar.

Dağ Evi Dekorasyonunda Doğadan İlham Alın

Dağ evi dekorasyonunda odak noktamız ve anahtar kelimemiz doğadır. Bu tarzda tasarlanmış evlerde, iç mekanlar genellikle doğal ışıkla aydınlatılır ve ahşap malzemelerin kullanımıyla sıcaklık ve şıklık bir araya getirilir. Odaları süsleyen bitki öğeleri, evin içine doğanın taze bir nefesini getirir. Dağ evi dekorasyonunun vazgeçilmez unsurları olan otantik ahşap dokular ve taş detaylar yaşam alanınıza rustik bir hava katar. 

Dağ evi dekorasyonunda zemin döşemelerinde ahşap parkelere yer verin. Cilalı ve doğal dokulu parkeler üzerine el dokuması kilim ya da halılar yerleştirin. Duvar renginde yaşam alanlarınıza dinginlik katan doğanın tonlarına odaklanın. Doğal yeşiller, huzur veren mavinin tonları ve sıcak ahşap renkleri… Tekstil grubu seçimlerinde de bu renk paletini benimsemek, dağ evi atmosferini başarıyla yakalamanızı sağlar. Duvarlarda veya şöminelerde kullanılan taş dokular, yaşam alanlarınıza güçlü bir karakter katar. 

Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde yer alan Design Elements, tasarımlarını doğal taşın köklü geçmişi ile doğanın özünden esinlenerek hazırlıyor. Deneyimli mimar ekibi ile proje ve uygulama hizmetleri sağlarken, özgün tasarım ekibiyle de size özel tasarlanmış ürünleri yaşam alanınıza sunuyor.

Dağ evi dekorasyonunda kullanılan mobilyalar, sadece estetik değil aynı zamanda fonksiyonellik açısından da öne çıkmalıdır. Ahşap malzemelerle tasarlanmış rahat koltuklar, pratik depolama çözümleri ve fonksiyonel masalar, yaşam alanlarınızı şık ve kullanışlı hale getirir.

Nostaljik ve romantik bir yapıya sahip olan dağ evlerinde şömine olmazsa olmazlardan! Şöminenizi mekanın odak noktasına konumlandırılabilir, önüne minderler koyarak cazibesini artırabilirsiniz. Şöminenin yanında raftan koltuk ve sehpa koyarak sonbahar akşamlarında şömine sıcaklığında kitap okuyabilirsiniz. Ayrıca şömine önüne koyduğunuz minderlerde dostlarınızda birlikte oturarak sıcacık bir atmosferde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Rahat puflar ve şık sandalyeler, kalabalık aile ve arkadaş buluşmalarında kolaylık sağlayacaktır. 

Duvarlarda apliklere yer vererek mekanın ambiyansına romantik bir hava katabilir, dağ evinin aurasını güçlendirebilirsiniz. Yaşam alanınıza rahat bir his veren yün battaniyeye ve yastıklara yer açın. Konsol ve orta masalara irili ufaklı mumlar yerleştirin. Köşelerde büyük küçük saksılarda bitkiler bulundurun. Doğal ışığın içeride daha fazla yansıma sağlaması için duvara aynalar asın. Bu detaylar dağ evinin ambiyansına sıcak bir hava katacaktır. 

Ahşabın yoğun olduğu dağ evi dekorasyonunda koltuk ve perde seçimlerinizde nötr renkleri;  halılarda ise dokuma kilimleri tercih ederek renk skalasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvarlara kanaviçeler asarak şık bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Paltolarınızı, ayakkabılarınızı ve fazlalıkları toplayabileceğiniz portmantolar ile dağınıklığın önüne geçebilirsiniz. Aksesuar olarak çam kozalaklarına, dokuma sepetlere, dağ manzaralarını andıran sanat eserlerine yer verebilirsiniz.

Her tasarıma ve zevke hitap eden Empera, iplik kalitesinden tasarıma, iletişim faaliyetlerinden sunuma kadar her bir detayı müşterilerin beğenisine göre kurguluyor. Halı sektöründe premium bir marka olan Empera mağazalarına gelerek ihtiyacınıza uygun halı modelini bulabilir, dekorasyon alanında benzersiz halı tasarımları ile fark yaratabilirsiniz. 

Dağ evi dekorasyonda, doğal ve estetik unsurları bir araya getirerek evinizi sıcak ve huzurlu bir atmosfere dönüştürebilirsiniz. Yaşam için ilham olan Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ne gelerek yaşam alanlarınızı eşsiz ve kaliteli ürünler ile dizayn edebilirsiniz.